Meslek Hocam

Detaylar

Üniversiteye başlamam ile birlikte hayata geçirdiğim Meslek Hocam projesinde ki amacım; üniversite öğrencileri veya mezunları ile tercih yapacak kişileri buluşturmaktı.

Bu noktada 2 yıllık süreçte 70'den fazla röportaj yaptığım projede ayrıca öğrencilerin talepleri üzerine sınava dair kendi tecrübelerimi paylaştım. Bu yazılar ile birlikte 2 yıl içeresinde 150'den fazla içerik hazırladığım projede ayrıca öğrencilerin merak ettiği soruları sorabileceği Soru - Cevap kısmını da hayata geçirdim.

2 yıllık süreçte 2 milyondan fazla tekil ziyaretçiye ulaştığım projede içerik noktasında bana arkadaşım Burak Kayaalp, hocalarım Hürcan Tik, Refika Bayar, Selahattin Altan ve röportaj yaptığım herkes cevapları ile destek oldu.

5.000 den fazla yorumun bulunduğu Meslek Hocam vizyon ve içerik noktasında Türkiye'nin en kaliteli siteleri arasında yer alıyordu. Bu durumun kanıtı olarak İTÜ Çekirdek'e sunuma çağrıldım ve ardından yanlış hatırlamıyorsam yüz bin proje arasından seçilerek İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka Merkezine kabul edildim.

Tüm bu güzel gelişmelere rağmen 2 yılı aşkın sürenin devamında maalesef projeyi belirli özel sebeplerden dolayı devretmek zorunda kaldım.

Eksiklerim

Proje noktasında ki en büyük eksikliğim şüphesiz ekip oluşturamamaktı. Her işe kendim koşmaya çalıştığımda maalesef hem kişisel olarak fazlası ile yıpranıyor hemde üretebileceğimin çok altında iş yapıyordum.

Yinede açıldığı ilk günden bu yana her noktada bana yeni şeyler kazandıran Meslek Hocam bireysel olarak yaptığım en kaliteli projeydi.